Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Rodzinny Rajd Rowerowy. Jednak się odbędzie?

Od wielu już lat pierwsza sobota wakacji to dzień rajdu rowerowego skupiającego kilkuset uczestników pragnących wspólnie dzielić się radością wakacyjnego czasu. Tym razem będzie inaczej. Nie będzie Dni Osieka, nie będzie rajdu. Wirus nas pokona? Nie, nie możemy się poddać. Niech każdy zorganizuje swój własny rajd! Ratujmy osiecką tradycję!

Pomysł jest następujący: proponujemy do wyboru i przejechania dwie trasy. Od początku wakacji do końca sierpnia macie czas, aby przemierzyć indywidualnie i zachowując bezwzględnie zasady bezpieczeństwa na drogach jeden ze wskazanych przez nas wariantów, dokumentujecie wyjazd w formie fotki-selfie z charakterystycznym dla trasy elementem krajobrazu np. pałac, ruiny browaru, park rozrywki czy kościół w Polance tj. ja i pałac, ja i Stary Kościół itd. Zgłaszacie do Redakcji Echa Osieka na adres eo@osiek.pl lub do Biblioteki na adres gbp@osiek.pl fakt „zaliczenia” trasy, podając wariant i przesyłając dodatkowo zdjęcie. My zliczamy uczestników i ogłaszamy ją w ostatnim letnim wydaniu gazety Echa Osieka. Dodatkowo – za Waszą zgodą publikujemy wybrane zdjęcia.

Proponowane trasy:

Trasa nr 1: Zabawa dla Ambitnych 30 km

Dom (każdy z własnego) – przez ul. Kościelną, Leśną w Osieku oraz Pasternik, Długą, Kasztanową, Zatorską w Polance Wielkiej. Następnie ul. Szkolną, Kolonia, Graniczną w Przeciszowie i Łowiczkach. Na koniec ścieżką rowerową docieramy do celu tj. Energylandii w Zatorze. Powrót przez Łowiczki, Piotrowice i Głębowice.

Trasa nr 2: Osiecka Pętla Rowerowa 17 km

Możemy rozpoczynać i kończyć w dowolnym punkcie byle dojechać do pętli, która wygląda następująco. Centrum Osieka – ul. Główna w stronę Górnego Osieka do skrzyżowania z ul. Słoneczną, następnie ul. Słoneczna, Starowiejska do skrzyżowania z ulicą Browarną, tam w lewo do skrzyżowania z ul. Główną i w prawo do skrętu w ul. Czereśniową, następnie skręt w ul. Spacerową do ul. Karolina, którą dojeżdżamy ponownie do Centrum Osieka.

Ruszajmy się, wirus nas nie dogoni! Czekamy na zgłoszenia, czekamy na zdjęcia!