Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Wesołych Świąt!!!

Dużo udało się osiągnąć. Osieckie szkoły tętnią życiem, młodzi zdobywają medale, mamy Olimpijkę, wyróżnienia w konkursach, Druhny i Druhowie Strażacy wywalczyli dla siebie i dla nas nowy samochód. Osieczanie aktywnie kształtują świat wokół. 

Co roku życzymy sobie radosnych i wesołych Świąt. Jak w ubiegłych latach trwa zakupowy szał, oraz intensywne przygotowania do tych – dla wielu z nas, najważniejszych dni roku. A jednak tyle spraw nabrało innego wymiaru, tak bardzo się zmienia  świat. Widzimy, jak rozpada się to, co wydawało się, że było, jest i będzie. 

W tegorocznych życzeniach świątecznych mniej podkreślamy radość, szczęście i wesołość, a częściej akcentujemy zdrowie, spokój i odpoczynek. 

Puste miejsce przy stole w wielu domach będzie miało wyraz bardzo osobisty. Zabraknie wielu dziadków i babć, ojców i matek, wujków, cioci, braci, sióstr, córek i synów. 

Rok 2021 miał i to smutne oblicze. Odszedł na zawsze sąsiad, który chętnie dzielił się owocami ze swojego sadu. Nie ma i innego, który pojawiał się przy chodniku pytając przechodzących co nowego słychać. Nie ma już cioci, która jeszcze niedawno dbała o rabatki przed domem. Nie ma elektryka, który był w stanie naprawić każde urządzenie. Nie ma… bardzo długa lista. Dużo pustych miejsc przy osieckich stołach… 

Jednak z nadzieją czekamy na Boże Narodzenie, na otuchę, wsparcie, na zmianę na lepsze, bo przecież narodziny to zmiana kosmiczna.

Przyjdź Dzieciątko!