Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Zebranie Zarządu Towarzystwa Miłośników Osieka w dniu 6 maja 2016 roku

Zebranie Zarządu Towarzystwa Miłośników Osieka w dniu 6 maja 2016 roku

W spotkaniu wzięli udział członkowie Zarządu:
Krystyna Czerny
Adam Hałatek
Marek Jasiński
Andrzej Kacorzyk
Marian Kocemba

oraz zaproszeni goście:
Halina Kocemba- członkini TMO
Krystyna Dusik – członkini TMO, kierownik Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu

Porządek zebrania:

  1. Ustalenie dalszego trybu pracy nad ratowaniem nagrobków i pomników na starych cmentarzach.

  2. Ustalenie trasy przejazdu XI Rodzinnego Rajdu Rowerowego, oraz innych szczegółów organizacyjnych.

  3. Sprawy bieżące

Przebieg spotkania:

Ad 1. W związku z potrzebą zaangażowania dużej grupy ochotników do zbiórki publicznej w dniu 1 listopada 2016 roku na potrzeby ratowania nagrobków członkowie Zarządu zdecydowali o zwołaniu zebrania całego Towarzystwa we wrześniu lub na przełomie września i października 2016 roku.

Ad 2. Wiceprezes TMO i Komandor Rajdu Rowerowego Kolega Marek Jasiński przedstawił kilka propozycji trasy przejazdu. Po ożywionej dyskusji Zarząd postanowił o trasie przebiegającej zachodnimi i południowymi rejonami Osieka oraz przez wsi: Łęki, Bielany, Nowa Wieś i Malec. Łącznie trasa ma liczyć ok. 25 kilometrów i przebiegać urokliwymi zakątkami wskazanych miejscowości,
a także w miarę płaska i przyjazna szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi. Dodatkowym atutem tego wariantu jest fakt, że Rajd przejedzie przez Łęki, Bielany i Nową Wieś po raz pierwszy. Trudnością przedstawionej trasy będą dwukrotne przecięcia się tej trasy z drogą wojewódzką Kęty-Oświęcim.

Ad 3. W sprawach bieżących omówiono przygotowania do wyjazdu do Warszawy i zaproszenia do uczestnictwa w wycieczce osieczan poprzez umieszczenie informacji w Echach Osieka. W programie wycieczki ma znaleźć się zwiedzanie Warszawy z autokaru, odwiedziny Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”, Centrum Nauki Kopernik a także Stadionu Narodowego.

Kolejnym poruszonym tematem była kwestia ochrony zieleni w szczególności drzew w miejscach publicznych takich jak okolice dróg, cmentarz komunalny itd. Dyskusja była bardzo ożywiona
i wskazała na ważność i długookresowość tematu.

Na koniec zebrani ustalili szczegóły wyjazdu do Wadowic w dniu 19 maja 2016 roku oraz ustalili termin kolejnego posiedzenia Zarządu na dzień 2 czerwca o godz. 16.00.